Sorumlı Müdür : Serpil Savaş
( Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı )

* 1997 yılı ağustos ayından itibaren hizmete açılan okulumuz, 2006 yılından itibaren memurevleri şubesinde de 2-6 yaş arası çocuklara eğitim vermektedir.
* 2 yaş oyun grubu etkinlikleriyle okulumuza başlayan çocuklarımız 6 yaş ilkokula hazırlık eğitimlerini de okulumuzda alarak mezun oluyorlar.
* Yaşayarak-Etkin öğrenme tekniklerine uygun olarak hazırlanan eğitim programları 2-3-4-5-6 yaş gruplarında yaş özelliklerine uygun olarak uygulanıyor.
* Okulumuzda toplam 5 sınıf, sınıflarımızda çocuk gelişimi-eğitimi bölümü mezunu öğretmenler ve yardımcı ablalar görev almaktadır.
*Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü mezunu sorumlu müdürümüz SERPİL SAVAŞ okulumuz için eğitim danışmanlığı, ailelerimiz içinse aile-çocuk danışmanlığı yapmaktadır.
* Haftanın hergününün ayrı bir aktivite başlığında yer aldığı programımızda İngilizce, Dans, Resim, Müzik, Satranç, Folklor, Yaratıcı Drama yer almaktadır.
* Her Çarşamba günü okulumuzun sosyal etkinlik günü olup bu günde mutlaka okul dışında bir aktivite yapılmaktadır.
* Aylık yemek menülerimiz okulumuzun kurucusu Gülşen Hamursuz (Hacettepe Ünv. Gıda Müh.)tarafından hazırlanmakta ve aşçımız tarafından okulumuza ait mutfağımızda pişirilmektedir.
* Okulumuz 07.30-18.30 saatleri arasında pazartesiden cumartesiye kadar 5 tüm gün-5 yarım gün (öğlen 13.00 son) ya da 3 tüm gün şeklinde hizmet vermektedir. Cumartesi günleride çalışan velilerimiz için okulumuz 1 nöbetçi öğretmenle açıktır.
* Okulumuza ait klimalı servis aracımız 1 öğretmen eşliğinde ihtiyaç duyan ailelerimizin çocuklarına servis hizmeti de veriyor.
* 12 ay açık olan okulumuzda temmuz, ağustos aylarında yaz okulu programı düzenlenmektedir.