Sorumlu Müdür : GÜLŞEN HAMURSUZ
(Hacettepe Ün. Gıda Mühendisliği/Akdeniz Ün. sınıf öğretmenliği)


Koordinatörü : SERPİL SAVAŞ (Hacettepe Ün.Çocuk Sağ. ve Eğ. Uz./ Aile Danışmanı)
* 1997 eylül ayından beri okulumuzda 2-6 yaş arası çocuklara okulöncesi eğitim hizmeti verilmektedir.
* 2 yaş oyun grubu etkinlikleriyle okulumuza başlayan çocuklarımız 6 yaş ilkokula hazırlık eğitimlerini de okulumuzda alarak mezun oluyorlar.
* Yaşayarak-Etkin öğrenme tekniklerine uygun olarak hazırlanan eğitim programları 2-3-4-5-6 yaş gruplarında yaş özelliklerine uygun olarak uygulanıyor.
* Okulumuzda toplam 5 sınıf, sınıflarımızda çocuk gelişimi-eğitimi bölümü mezunu öğretmenler ve yardımcı ablalar görev almaktadır.
* Hacettepe üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi (1993) bölümü mezunu Serpil Savaş okulumuz için eğitim koordinatörlüğü, ailelerimiz içinse aile-çocuk danışmanlığı yapmaktadır.
* Haftanın her gününün ayrı bir aktivite başlığında yer aldığı programımızda İngilizce, Dans, Resim, Müzik, Satranç, Folklor, Yaratıcı Drama yer almaktadır.
* Her Çarşamba günü okulumuzun Sosyal Aktivite günü olup bu günde mutlaka okul dışında bir aktivite yapılmaktadır.
* Aylık yemek menülerimiz okulumuzun kurucusu Gülşen Hamursuz (Hacettepe Ünv. Gıda Müh.)tarafından hazırlanmakta ve aşçımız tarafından okulumuza ait mutfağımızda pişirilmektedir.
* Okulumuz 07.30-18.30 saatleri arasında pazartesiden cumartesiye kadar 5 tüm gün-5 yarım gün (öğlen 13.00 son) ya da 3 tüm gün şeklinde hizmet vermektedir. Cumartesi günleride çalışan velilerimiz için okulumuz 1 nöbetçi öğretmenle açıktır.
* Okulumuza ait klimalı servis aracımız 1 öğretmen eşliğinde ihtiyaç duyan ailelerimizin çocuklarına servis hizmeti de veriyor.
* 12 ay açık olan okulumuzda temmuz, ağustos aylarında yaz okulu programı düzenlenmektedir.